איך מתחילים?

1. חפשו קבוצות ג'אגר באזורכם

קודם כל, שווה לבדוק אם קיימות כבר קבוצות ג'אגר באזור שלכם. אם יש כבר קבוצות ג'אגר בסביבה, גם אם הן קצת מרוחקות, או אם התכנית שלכם היא להקים קבוצה משלכם, לבקר קבוצה קיימת ולקבל ממנה השראה זאת מתנה. זה כל כך שימושי שאפילו אם זה אומר לנסוע קצת, המאמצים שלכם יתוגמלו בקורס מזורז של ג'אגר. חפשו במפות בעמוד ג'אגר בארץ עבור קבוצות פעילות ידועות. אם אין קבוצה באזור שלכם, אל תאבדו אמונה. יש עוד מה לעשות.

2. הכינו כלי נשק וספרו לחברים (זה ביחד)

קשה לומר מי מהן מגיע קודם. כנראה שאתה רוצים לעשות את שניהם במקביל. אתם יודעים, מולטי-טסקינג. אתם בטח רוצים להראות לחברים שלך כמה ג'אגר הוא משחק פנטסטי. בעולם האמיתי, לא רק בסרטוני יוטיוב. ואולי אתם מספיק סקרנים כדי לנסות את זה בעצמכם. אז הצעד הראשון כאן יהיה, ובכן, הכנת כלי הנשק (Spars באנגלית, Pompfen בגרמנית). כנראה השאלה הגדולה ביותר ששואלים אותנו היא "איך?", איך מכינים את כלי הנשק? 

לרוב, לא ניתן לקנות אותם. יש רק כמה חנויות מקוונות והן לא זולות. אבל אל תתייאשו, להכין את כלי הנשק הללו, זה לא למדע טילים. וזה אפילו די כיף. משיגים קצת ספוג קשה (כמו פלציב), עב-קנה, וסרט חבלה, ואתם מוכנים להתקדם. 

כשבונים את כלי הנשק מומלץ מאוד לא להקל ראש בבטיחות, שצריכה להיות מקום ראשון. יש המון מדריכים באינטרנט, ואנחנו מתחילים גם להפיץ מדריכים בעברית. את רוב כלי הנשק ממש פשוט להכין. המגנים הם המסובכים יותר. הדרך הכי טובה למצוא מדריכים בעברית לבניית כלי הנשק כרגע היא לעקוב אחר הפלייליסט "ג'אגר jugger" של ערוץ היוטיוב של אתר בידיים

בשלב הזה של בניית כלי הנשק, אם זה מקל עליכם, אל תתעסקו באסטטיקה. הם לא צריכים להיות מושלמים, וכנראה שהם לא יהיו יפים. כל מה שהם צריכים לעשות זה לתת לכם אפשרות להנות עם חברים ולהכות אחד בשני מבלי להזיק. וכאן מגיע החלק השני של שלב 2 - להזמין חברים.

מניסיון המצטבר, פוסטרים, מאמרים, פלאיירים ודברים כאלה אינם כלים יעילים לעניין את הציבור ולהפיץ את הבשורה. הדרך הטובה ביותר בשלב זה היא להדליק את החברים שלכם. תראו להם סרטון ג'אגר טוב, או תניחו להם כלי נשק כלשהו בידיים ופשוט תתחילו איתם דו-קרב, בזהירות בהתחלה, כמובן, ואחר כך מהפן הקבוצתי, פשוט שחקו איתם 2 על 2 או משהו כזה. ראו קישורים לסרטונים טובים שממחישים את המשחק בעמוד רוצים ללמוד עוד שיכולים להפיח בחברכם השראה. אל תשכחו לספר לחברים שלכם לשתף את החוויה, את

סרטונים ולהזמין חברים אחרים שלהם להצטרף.

3. הכינו עוד כלי נשק 

עכשיו הגיע הזמן לטפל במאגר כלי הנשק, כיוון שמשחק טוב הוא כזה שבכל רגע נתון לשחקן יש יכולת לבחור בין יותר מכלי נשק אחד. אבל עכשיו גם יש לכם עוד ידיים לעזור לכם עם זה, בשונה מההתחלה. 

בשלב זה נמליץ לכם להכין לפחות שרשרת אחת אם לא עשיתם זאת כדיין. השרשרת היא הכלי הדרמטי מכולם משמעותית, והיא מאוד פופולארית ברגע שמתחילים להתאמן בחוץ. בכל מקרה, לכל שחקן עכשיו צריך להיות לפחות כלי אחד שיתופי, או אולי אפילו כלי משלהם. בנוסף, עכשיו הגיע הזמן להכין את הג'אג, או הגולגלת, ככדור. השערים לא כל-כך חשובים בשלב הזה. צמיגים קטנים בשלב הזה יעשו את העבודה.

4. התחילו להתאמן במרחב הציבורי

זו ככל הנראה הדרך הטובה ביותר לגייס שחקנים חדשים. אל תשחקו ג'אגר בחצר האחורית שלכם. שחקו בפארקים ציבוריים, ובכללי במרחב הפתוח ושחקו עם שרשרת (היא מאוד מסקרנת). אנשים יעצרו ויסתכלו. זה המקום שבו אתם שובים אותם, וזו הסיבה המרכזית להתאמן במרחב הפתוח, מעבר לעובדה שזה חינם - לגייס שחקנים ולהעלות מודעות. אם אתם ברי מזל, עיתונאי מקומי אולי במקרה יחלוף בסביבה. אפילו אנשים מבוגרים יכולים להתעניין עבור הילדים או הנכדים שלהם. כל צופה הוא שחקן פוטנציאלי או בן משפחה של אחד כזה. 

5. צרו קשר

אתם לא לבד. חפשו קבוצות ומועדוני ג'אגר בארץ ואת האירועים שהם מארגנים, תחרויות, מחנות אימונים וכדומה. אל תהיו ביישנים, הקהילה הישראלית והעולמית היא פתוחה ומקבלת אורחים. אתם לא צריכים להיות אלופים או ותיקים כדי להיות מעורבים באירועי הספורט. 

בנוסף תוכלו להחליף מחשבות ורעיונות אודות בניית כלי נשק, חוקי המשחק, וכדומה, ולמצוא שחקנים ומועדנים מרחבי העולם. בדקו את ספר החוקים המקומי ותוודעו אל סט החוקים הסטדרטי. תוכלו למצוא את רוב ספרי החוקים מרחבי העולם בבלוג הג'אגר הבינלאומי (קישור בעמוד חוקי המשחק). 

6. אימונים מובנים

עכשיו כשאתם כבר יודעים מה זה ג'אגר ויש קבוצה ואולי אפילו יש איזו תחרות או טורניר באופק, זה הזמן להתחיל להתאמן בצורה מסודרת. אתם בהחלט לא צריכים להתכונן רק בשביל האירוע, אבל אם אתם רוצים להתחיל להתקדם, מומלץ להבנות את האימונים שלכם קודם. שלב החימום, למשל, נעשה יותר ויותר חשוב ככל שאתם כקבוצה מתפתחים מפשוט חוויה כיפית אל עבר שאיפות של קבוצה מאורגנת שמשחקת בצורה מסודרת. כדאי גם לתרגל כיחידים וכקבוצה שימוש בכלים ובטקטיקה קבוצתית כדי לשפר את הסיכוי שלכם בפגיעות אפקטיביות. יש לא מעט חומר באינטרנט, וכדאי לבדוק את סרטון האימון "21 תרגילי אימון" המצויין. אבל אל תשכחו, ג'אגר קודם כל, ולפני הכל - כיף (...ורק אחר כך, תחרויות ונצחונות וזה...)

7. השתתפות בתחרויות 

תחרויות ג'אגר הם יותר מאשר רק תחרויות ספורט, הם יותר כמו פסטיבלים קטנים, עם אוכל ומוזיקה עם קבוצות אחרות אחרי המשחק, בניית חברויות חדשות ובינלאומיות, שיתוף ידע וחוויות ברשת המקומיות והעולמית. ושוב, אל תהיו ביישנים, גם השחקנים הירוקים ביותר מוזמנים מאוד לתחרויות הג'אגר. רק אל תתאכזבו יותר מדי כשהקבוצה שלכם תפסיד. אתם תהיו הרבה יותר טובים בפעם הבאה. תאמינו לי. תחרויות הם האימון הטוב ביותר והזדמנויות מצויינות לבניית הקבוצה שלכם.

8. לבנות את הקבוצה שלכם

עכשיו לקבוצה יש מוטיבציה כלשהי להיות טובה יותר כקבוצה. זה הזמן להתמקד בצד הקבוצתי של המשחק ולחזק את החולשות שלנו, ולבנות את היכולת האסטרטגית החשובה. זה זמן טוב להדגיש את התפקידים האישיים של כל שחקן בקבוצה, כשהבסיס של התפקידים הללו נרכש בצורה טבעית על ידי השחקנים. למשל, זה שמתגונן בצורה הטובה ביותר מול שרשראות, השחקן שמשחק גאוני עם השרשרת, זה שפורץ עם ה-Qtip קדימה ומגן על הג'אג, השחקן האסטרטגי, ועוד. 

בנוסף, להתבונן בתיעוד של משחקים מוקלטים ב-YouTube זו דרך נפלאה לשפר את הטקטיקה של הקבוצה. אבל אתם תחליטו כמה רחוק אתם הולכים עם זה. יש בעולם הג'אגר קבוצות עם מבנה משומן ויש קבוצות שמתפקדות פחות טוב במשחקים תחרויותיים, אבל אהובים בשל הדברים הקטנים, שחקנים אהודים, שמחה כללית, ביגוד צבעוני, דגלים, מוזיקה ועוד ועוד. ג'אגר הוא ממש לא רק התחרות.

9. לערוך אירועים מקומיים בהפקתכם

הגביע הקדוש הוא ארגון אירועים בעצמכם. פשוט תכננו טורניר, פרסמו אותו ברשת, בקהילה שלכם וכאן באתר, והזמינו אחרים. תלוי בבשלות הספורט אצלכם בקהילה ובמדינה, אתם עשויים להתקל בהרשמה של יותר קבוצות ממה שרציתם כך שאפשר להגביל את ההרשמה למספר מסויים של קבוצות. 

בהצלחה

המדריך מבוסס על הסרטון הנ"ל. כמובן שכל מקרה לגופו, והדרך הנכונה להתקדם בדרך לקבוצת ג'אגר פעילה תלויה מאוד בגורמים רבים. במידה ויש לכם רעיונות נוספים שאתם רוצים לחלוק איתנו שעזרו לכם ואולי יכולים לעזור לאחרים להתחיל מוקד ג'אגר חדש, מוזמנים לשלוח הודעה דרך דף יצירת קשר.